Skip to content

Staňte se profesionálním pilotem Evropa

Jak se stát pilotem v Evropě

Krok 1: Získejte licenci soukromého pilota (PPL)

Prvním krokem Vaší letecké kariéry bude získání licence EASA Soukromý pilot (PPL). Během tohoto počátečního leteckého výcviku se studenti naučí všechny základy letectví a získají základní dovednosti pro řízení letadla. S licencí soukromého pilota, budou piloti schopni létat na jednomotorovém letadle s pístovým motorem (SEP Land) pro jejich potěšení. Také budete moci přepravovat cestující kamkoliv po celé Evropě. Studenti nyní mohou dokončit celý svůj teoretický výcvik a zkoušky online již před zahájením leteckého výcviku.

Krok 2: Získejte certifikát teoretického kurzu dopravního pilota (ATPL)

Jakmile získáte licenci soukromého pilota, je na čase rozšířit znalosti studiem 14 teoretických předmětů pilotní licence EASA pro leteckou dopravu (ATPL). Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) vyžaduje, abyste měli vynikající a přesné znalosti letecké dopravy abyste se mohli stát dopravním pilotem.Máte možnost také souběžně s teoretickou přípravou zahájit letecký výcvik..

Krok 3: Nálet hodin

Během ATPL výcviku, piloti pokračují v létání sami, s příbuznými nebo přáteli. Budete potřebovat minimálně 100 nalétaných hodin jako velící pilot (PIC), abyste se mohli kvalifikovat pro zkoušku způsobilosti obchodního pilota. Time Building umožňuje pilotům získat zkušenosti a budovat hodiny, které patří mezi požadavky na další rozvoj jejich letecké kariéry.

Krok 4: Získejte noční doložku

Piloti potřebují získat Noční Doložku (NR), aby byli schopni létat i v noci podle pravidel pro let za viditelnosti (VFR) kdekoliv v Evropě.

Krok 5: Získejte přístrojovou doložku

Jakmile jste držitelem PPL (A) licence, máte také dobré ATPL (A) teoretické znalosti a cítíte se jisti na palubě, můžete začít s přístrojovou doložkou. IR (A) je která umožňuje pilotům létat podle přístrojů (IFR), i při snížené viditelnosti. Jedná se o skvělé rozšíření PPL pro ty, kteří stále rádi létají, ať už jako koníček nebo na obchodní cesty bez ohledu na povětrnostní podmínky. Dříve byla tato přístrojová doložka nazývána „safety rating – bezpečnostní doložka“.

Krok 6: Získejte licenci komerčního pilota

Abyste mohli začít vydělávat peníze létáním, musíte získat licenci komerčního pilota (CPL). Jedná se o licenci, ne doložku. Dříve jste byli pouze soukromým pilotem, nyní se však připojíte k týmu profesionálních pilotů. Budete oprávněni být najati pro své pilotní schopnosti a udělat si kariéru ze své vášně. Vaše licence PPL bude nahrazena licencí CPL se všemi získanými doložkami.

Krok 7: Získejte doložku pro vícemotorové pístové letouny

Dalším krokem vašeho letového výcviku bude získání doložky pro vícemotorové pístové letouny (MEP), kterou vyžaduje většina leteckých společností. Tato doložka umožní pilotovat letadla s více než jedním motorem. Piloti začnou létat s většími letadly, rychleji.

Krok 8: Získejte certifikát pro více posádek a kurz Jet Orientation

Posledním krokem tohoto školení bude získat osvědčení pro více posádek (MCC) a pokračovat v kurzu Jet Orientation Course (JOC), pokud chcete létat s jakýmkoli proudovým letadlem. Toto školení vám umožní létat v rámci provozu vícečlenné posádky, identifikovat své úkoly, odpovědnosti letové posádky a porozumět obecné filozofii provozu s vícečlennou posádkou. Kurz Jet Orientation Course vám poskytne základní dovednosti pro řízení tryskového letadla a zdůrazní rozdíly mezi všemi předchozími letadly, kterými jste letěli, tímto novým vysoce výkonným vzduchem.

Krok 9: Začněte s leteckým dopravcem!

Vítejte v komerčním letectví! Nyní jste kompletně kvalifikovaný pilot pro Aerolinky, plně připraven si najít Vaši první práci jako pilot.

Find out the first steps to becoming a Pilot

Základní požadavky pro zapsání

Věk:

Studenti mohou začít s výcvikem PPL již od 16 let, ale k závěrečné jízdě na praktické zkoušce musí být alespoň 17 let. Osvědčení, které studentovi umožní létat, bude vydáno, jakmile dosáhne požadovaného věku.

EASA Part-Med třídy 1 nebo 2 Osvědčení zdravotní způsobilosti:

 • Pokud podstupujete výcvik PRO EASA part-FCL PPL, CPL před prvním samostatným letem, musíte mít příslušné lékařské osvědčení. Je proto dobré získat potřebné lékařské osvědčení pro licenci, kterou jste chtěli mít nebo o kterou se chcete ucházet, dříve, než utratíte spoustu peněz za letový výcvik.
 • Pro PPL EASA Part-FCL je minimální lékařské osvědčení EASA Part-Med třídy 2, které lze získat po lékařském posouzení provedeném leteckým lékařem (AME).
 • Pro CPL EASA C-FCL je minimální osvědčení zdravotní způsobilosti EASA Part-Med třídy 1, které lze získat po lékařském posouzení provedeném leteckým lékařem (AME).
 • Lékařská osvědčení mohou být vydávána s určitými omezeními nebo omezeními tam, kde žadatelé nesplňují minimální standardy. Ty mohou být podrobněji vysvětleny v AME.
 • AME se striktně řídí nařízeními vydanými EASA.
 • Flying Academy Vám pomůže zajistit lékařskou návštěvu hned po příjezdu. Lékařské vyšetření můžete provést v kterékoli zemi EU a u lékaře schváleného AME. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, vždy si zajistěte vysvětlení od našich poradců, abyste ušetřili svůj čas i peníze.

Jazykové kvalifikace:

Studenti musí mluvit plynně anglicky, a to mluveným i písemným projevem. Bude zpracován krátký test telefonního hovoru.

Studijní kritéria:

Studenti musí mít alespoň splněno středoškolské znalosti matematiky a fyziky.

Překonání Pandemie

Celosvětový kampus Flying Academy nám dává příležitost oslovit studenty z celého světa, pomoci dosáhnout jejich cíle stát se profesionálními piloty. Toto je jedinečná příležitost pro studenty, aby bez váhání zahájili svůj výcvik bez ohledu na geografická omezení. Teoretická část školení je přepnuta na distanční vzdělávání, které se uskutečňuje přes online přednášek a interaktivních kurzů tak, aby bylo zaručeno, že studenti získají nejlepší letecké vzdělání. Naše nejmodernější studia s vybavením a vysoce školení instruktoři zajistí, aby byli studenti dobře připraveni a aby bylo postaráno o svou budoucnost v leteckém průmyslu. Bez ohledu na to, kde jste, Flying Academy přináší výcvik pilotů do pohodlí Vašeho domova! Read More

Provoz na našich základnách běží plně a téměř bez omezení. Dodržujeme všechna hygienická pravidla stanovená vládami, aby se naši studenti cítili naprosto bezpečně.

Krok za krokem

Nyní, když se v Evropě uvolňují cestovní omezení a pokud to dovolí Vaše země dovolí, ve Flying Academy Vás rádi přivítáme a poskytneme Vám vše, abyste dokončili celý svůj výcvik na naší základně. Tímto způsobem můžete provádět teoretický výcvik a letový výcvik současně a získat pilotní průkaz bez dalšího zpoždění.

Learning Management System (LMS)

Studenti mají přístup na náš portál eLearning: Learning Management System (LMS), kde jsou k dispozici veškeré práce na kurzech, osnovy a plány, ke kterým lze přistupovat z jakéhokoliv zařízení odkudkoli na světě.

 • Individuální zprávy o průběhu jednotlivých školení, požadavky na docházku, ukázkové pracovní listy, banky otázek a rozvrhy tříd jsou v našem LMS neustále aktualizovány a monitorovány, takže studenti mohou kdykoli sledovat svůj vlastní pokrok.
 • Díky našim živým online přednáškám mohou studenti a instruktoři pilotů denně komunikovat ve třídě a účastnit se aktivit a pracovních listů.
 • Pokud zmeškáte lekci, nic se neděje, k dispozici jsou nahrané video přednášky. Domácí úkoly a pracovní listy jsou během přednášky dávány s pokyny a jsou monitorovány instruktory.
 • LMS se skládá z interaktivních kvízů s více než 30 000 otázkami a možnost je procvičovat na našem testovacím portálu.
 • Po úspěšném absolvování teoretického výcviku a zkoušek, vystavuje Flying Academy certifikát, díky kterému je student způsobilý zúčastnit se zkoušek u leteckých úřadů.

Umístění

Flying Academy je globální institut, jehož základny jsou strategicky umístěny po světě, aby zajistily nejlepší letecké zkušenosti pro naše studenty. Ze srdce Evropy do slunných a teplých pláží na Miami a v Los Angeles. Garantujeme Vám, že na Váš pilotní trénink si vzpomenete kdykoli se rozhodnete letět s námi. Naše základny v Evropě jsou umístěny v:

 • Praha & Brno – Česká Republika
 • Vídeň – Rakousko

Frequently Asked Questions (FAQ)

_MG_9610 (2)_MG_9610 (2)
Vienna, Austria
Capture81-1024x770Capture81-1024x770
Prague, Czech Republic
FA_4 (2)FA_4 (2)
Brno Falcon Field, Czech Republic
Дизайн без названия (50)Дизайн без названия (50)
Portimao, Portugal

Jak dlouho trvá stát se pilotem?

 • Délka výcviku závisí na dostupnosi a přístupu kadeta.
 • Teoretickou část školení lze absolvovat na dálku a začít letový výcvik na jedné z našich základen, jakmile je student schopen.
 • Licence privátního pilota může být dokončena dokonce ve 4-6 týdnech.
 • Licence komerčního pilota může být dokončena do 12 měsíců.

Kolik program stojí?

Výuka se liší v závislosti na zvoleném kurzu a tréninkovém programu. Pro více informací kontaktujte našeho konzultanta letového výcviku prostřednictvím e -mailu nebo telefonu a vyjádřete své zájmy a cíle včetně zkušeností, které již máte v oboru.Pokud máte například zájem o kompletní profesionální pilotní, soukromý pilotní nebo přístrojový kurz.

How many aircraft are there in your fleet?

Flying Academy provozuje širokou škálu 42 letadel. Pro výcvik pilotů ab-initio používáme hlavně Pipers a Cessnas, protože tato letadla získala titul nejlepšího letadla pro výcvik pilotů. Nařízení Evropské unie a USA na bezpečnost letectví jsou velmi přísná a naše flotila je udržována na nejvyšší úrovni bezpečnosti. Flying Academy má vlastní údržbářskou posádku nedotčeného standardu, která zajišťuje bezpečné a příjemné létání, což ovlivňuje délku výcviku, protože v případě potíží nedochází k žádnému zpoždění.

Přijímáte mezinárodní studenty ve Flying Academy?

Ano, přijímáme. Flying Academy je mezinárodní letové výcvikové středisko, které vytváří multikulturní učební prostředí se studenty z celého světa. Tato mezikulturní kompetence pomůže studentům cítit se pohodlně při práci v různých zemích během jejich kariéry nebo při sdílení kokpitu letecké společnosti s pilotem z jiné kultury.

Do you provide any scholarships?

Flying Academy je komerční organizace, která v současné době neposkytuje žádná stipendia ani jinou formu finanční podpory. Pokud jste již požádali o jakýkoli program financování a potřebujete podpůrnou dokumentaci od Flying Academy (potvrzení zájmu nebo oficiální popis kurzu s poplatky), rádi vám pomůžeme. Stačí poslat e -mail na adresu [email protected] a váš osobní poradce pro letové školení se vám do 1 pracovního dne ozve, aby vám s tímto dotazem pomohl.

Vyplatí se váš čas a peníze začít trénovat uprostřed pandemie?

Flying Academy hrdě překonala tuto okolnost tím, že úspěšně spustila naše online vzdělávací programy, kde studenti mohou nákladově efektivně absolvovat celý svůj teoretický výcvik.

Jak vypadá trh práce v letectví po covid?

Pandemie Covid-19 vážně zasáhla letecký průmysl. S nárůstem pozitivních zpráv souvisejících s pandemií však lidé na cestování čekají. Letecké společnosti přijímají nové a nové piloty, a proto je ten správný čas ucházet se o zaměstnání v oblasti komerčního letectví.

Se kterými leteckými společnostmi spolupracujete?

Flying Academy je přímým poskytovatelem programu Ryanair Cadet!

Na základě výjimečných výsledků, které jsme měli s kandidáty, kteří šli k hodnocení, byla Flying Academy vybrána jako přímý poskytovatel kadetů pro společnost.

Našim absolventům nabízíme možnost začít pracovat u společnosti Ryanair bez placení za hodnocení typu.

Abyste se kvalifikovali pro hodnocení Flying Academy pro Ryanair, musíte:

 • Absolvovali školení s Flying Academy
 • Být držitelem cestovního pasu EU
 • Držte licenci EASA CPL + Frozen ATPL a platné ME IR
 • Lekce 1. třídy
 • 70 hodin PIC, pokud je integrovaný, nebo 100 hodin PIC, pokud je modulární
 • Byli špičkovým hráčem a měli během tréninku dobrý přístup
 • Znalost angličtiny minimálně úroveň 4

Všichni zájemci mohou podat žádost o zvážení programu prostřednictvím e-mailu na [email protected]

Co bude kontrolor kontrolovat?

Další podrobnosti získáte kliknutím na uvedený odkaz: (http://www.flyingacademy.com/EN/class-1-and-class-2-medical-certificates) for more details.

Poskytujete vízovou podporu?

Ano, poskytujeme.

 • Na získání víza mohou být zvláštní požadavky v závislosti na zemi, ze které pocházíte, nebo ze které země o vízum žádáte. Je vaší odpovědností zkontrolovat tyto požadavky na velvyslanectví, kde budete žádat o vízum.
 • Ujistěte se, že máte platný cestovní pas po celou dobu vašeho výcvikového programu.
 • Při cestování na naše základny v Evropě za účelem pilotního výcvikového programu budete potřebovat dlouhodobé schengenské vízum. Po zapsání do programu vám naši vážení poradci letového výcviku pomohou s vízovými procesy.
 • Flying Academy vám poskytne dopis s potvrzením o zápisu na školení, potvrzení o ubytování a zvací dopis schválený cizineckou policií České republiky a Rakouska.

V České republice můžete školení absolvovat s jakýmkoliv typem víza. V závislosti na zvoleném programu výcviku pilotů požádáte buď o krátkodobé nebo dlouhodobé vízum.

Další informace o schengenských vízech naleznete na:

Přečtěte si více

Kdy mám požádat o vízum?

 • Žádost o schengenské (krátkodobé) vízum lze podat do 3 měsíců od plánované cesty. Žádosti jsou ve většině případů posuzovány do 7–15 dnů. V některých případech může být tato doba prodloužena až na 30 dní.
 • Žádosti o schengenské (dlouhodobé) vízum jsou ve většině případů přezkoumány do 1–3 měsíců.

Potřebuji zdravotní pojištění?

Ano, budete potřebovat komplexní zdravotní pojištění. Kontaktujte prosím našeho poradce pro letecký výcvik, aby vám pomohl se zařízením pojištění za účelem žádosti o víza. Spolupracujeme zde s pojišťovnami a jsme tak schopni Vám nabídnout nejvýhodnější pojištění pro Vaše víza se slevou 10 %.

Mohu svůj trénink rozdělit do fází?

Ano, můžeme vytvořit individuální vývcvikový plán. Máme řadu rozsáhlých kurzů a výcvikových
programů, ze kterých si můžete vybrat v závislosti na délce trvání a finanční situaci studenta.

Nabízíte platební plány?

Ano, pro celý program máme splátkové plány v závislosti na zvoleném kurzu. Přesné informace o ceně získáte na [email protected]. Flying Academy má pohodlný přístup průběžného placení, který umožňuje každému studentovi absolvovat tréninkové tempo, které dokonale odpovídá jeho finančním schopnostem. Přijímáme kreditní/debetní karty, hotovost nebo bankovní směnky.

Play Video